Przeglądarka nie obsługuje znacznika "embed", animacja Flash nie zostanie wyświetlona!
Galeria Zdjęć

Galeria Zdjęć

Rok 20112

 W roku 2012 Gminna Komisja ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest organizatorem wielu akcji profilaktycznych oraz wydarzeń na terenie naszego miasta. Jak co roku zorganizowano zajęcia dla dzieci w okresie ferii zimowych oraz wakacji letnich. Wspólnie ze szkołami przeprowadzono liczne zajęcia i przedstawienia profilaktyczne w ramach realizacji Szkolnych Dni Profilaktyki. Oczywiście przez cały okres roku szkolnego prowadzone są na terenie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich pozalekcyjne zajęcia sportowe finansowane z funduszu profilaktycznego. Przed nami, jak co roku w listopadzie kolejne konfrontacje kulturalno- sportowe połączone z profilaktyką p.n. "Cidrowska Jesień".

Organizatorzy:
Urząd Miasta Radzionków
Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzionkowie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie
Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie


Rok 2011

 W tym roku konfrontacje kulturalno – sportowe rozpoczęły się jak co roku na początku listopada od turnieju piłki siatkowej mężczyzn. W dniu 5 listopada został rozegrany - znany od lat i ceniony Turniej Piłki Siatkowej na halo sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak zawsze na wysokim poziomie i do tego w duchu fair play sportowa rywalizacja toczyła się na trzech boiskach. W tym roku w turnieju brało udział osiem drużyn i rozgrywki były prowadzone w dwuch grupach na zasadach "każdy z każdym".


Tegoroczne podium to:
- Latające Gwoździe I
- Latające Gwoździe II
- PSB Bytom

TALENTIADA 2011

Za nami druga odsłona Konkursu Talentów TALENTIADA 2011. Ponad 30 uczestników wzięło udział w zmaganiach prezentując swój talent. A biorąc pod uwagę, że występowały też zespoły należy dodać, że przez scenę przewinęło się ponad 50 osób w wieku od 4 do 30 lat. Jury w składzie: Iwona Ziemniewicz, Katarzyna Frysz - Katryniok i Mateusz Węgrzyn nie miało zadania zbyt łatwego. Tym bardziej, że w stosunku do ubiegłego roku zasady konkursy były bardziej restrykcyjne. Dwie kategorie (młodsi i starsi), trzy miejsca w każdej. Tylko jedno Grand Prix. Ale się udało. A więc by formalności stało się zadość prezentujemy oficjalne wyniki tegorocznej "Talentiady".

GRAND PRIX- Dominik Franusik

I miejsce:
I kat. wiekowa: Matylda Malcherczyk
II kat. wiekowa: Agnieszka Piontek

II miejsce:
I kat. wiekowa: Zuzanna Niewiadomska
II kat. wiekowa: Edyta Gapys

III miejsce:
I kat. wiekowa: Martyna Kuś
II kat. wiekowa: Dominika Kwiatkowska

Jury przyznało również wyróżnienia dla:
Marty Wikarek, Darii Niedziela, Patrycji Małota, Marty Mazur, zespołu w składzie: Michał Achtelik, Magdalena Siwy, Damian Studziński oraz zespołu FRINGE CAFE w składzie: Sonia Maselik, Grzegorz Dziadkiewicz, Maciej Blady, Karol Pytka.

Należą się jeszcze podziękowania Burmistrzowi Miasta Radzionków oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i jak zwykle zapraszamy za rok.

Foto: Agnieszka Tomczyk i Radosław Gorczyca. 

VIII Festiwal Tańca Nowoczesnego "ARABESKA" odbył się 26 listopada 2011.

Za nami występy 61 zespołów z całego Śląska, i nie tylko. Powoli festiwal nabiera charakteru ogólnopolskiego. Przede wszystkim należy pogratulować wszystkim zespołom i instruktorom zapału i energii. Przypomnijmy, że celem festiwalu jest integracja środowisk tworzących amatorski ruch taneczny, prezentacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi oraz promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości tanecznej.

Oczywiście, festiwal wiąże się też z rywalizacją. I dobrze. W jury zasiedli tego roku Joanna Malik i Kamil Guzy. Zadania nie mieli łatwego. Pełna lista wyników VIII Festiwalu Tańca Nowoczesnego "Arabeska" już wkrótce pojawi się na stronie. Póki co zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z wydarzenia.

Zapraszamy też na stronę www.arabeska.art.pl

Organizatorzy:
Urząd Miasta Radzionków
Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzionkowie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie
Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie


Rok 2009

 Tegoroczne konfrontacje kulturalno – sportowe rozpoczęły się na początku listopada kompleksowym szkoleniem dla pedagogów, psychologów, nauczycieli, policjantów i strażników miejskich na temat problemu uzależnień wśród młodzieży.W dniach 14 i 21 listopada został rozegrany - znany od lat i ceniony Turniej Piłki Siatkowej, w salach gimnastycznych w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka
i Zespole Szkół Techniczno – Humanistycznych w Radzionkowie. Jak zawsze na wysokim poziomie i do tego w duchu fair play sportowa rywalizacja
- wyniki turnieju [doc]

Kolejne odsłony kulturalne to występ Kabaretu Młodych Panów, przedstawienie dla dzieci „Złotnik Głów”, recital Katarzyny Groniec „Listy Julii kameralnie".
W przedszkolach i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzionkowie odbywały się zajęcia – warsztaty profilaktyczne dla najmłodszych w formie baśnioterapii. Propozycje filmowe to: film dla najmłodszych: „Magiczne Drzewo” oraz dla dorosłych, kolejna trzecia część filmu „U Pana Boga za miedzą" I jak co roku konfrontacje zakończyło finałowe VIII Grand Prix Radzionkowa w szachach.

W czasie trwania wszystkich imprez prowadzona była kampania społeczna: „Sprawdź czy twoje picie jest bezpieczne”  

Organizatorzy:

Urząd Miasta Radzionków;
Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii;
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzionkowie;
Centrum Kultury „Karolinka”

Współorganizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Radzionkowie
Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie
Zespół Szkół Techniczno –Humanistycznych w Radzionkowie 


Lata 2007 - 2008

 Od wielu lat Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Radzionkowie we współpracy z młodzieżą ze wspólnoty Ruchu Światło –Życie przy parafii Św. Wojciecha organizuje konfrontacje sportowo – kulturalne o charakterze profilaktycznym „Cidrowska Jesień” pod hasłem: „Wybieram życie”.
„Cidrowska Jesień” to szeroki program działań edukacyjnych, kulturalnych
i sportowych skierowanych do wszystkich mieszkańców, począwszy od tych najmłodszych do najstarszych. Koncertom muzycznym i przedstawieniom teatralnym zawsze towarzyszą działania i programy profilaktyczne i kampanie społeczne
o charakterze profilaktycznym.